SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 13486104
nr 1348 6104
Matskedar
9 st, silver, Franska Liljan. 1800-tal, Längd: 19 cm. Vikt: 350 g ca
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:15:09
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver